İnstagram Hesabım Kapatıldı

İnstagram Hesabım Kapatıldı

İnstagram Hesabım Kapatıldı

Instagram, gündelik yaşamda insanlar tarafından en sıkı şekilde kullanılan ve en iyi nitelikte sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Birçok kişi gün içerisinde Instagram hesabına girerek hem takipçileriyle etkileşimler kuruyor ve hem de değişik türlerde birçok gönderiye ulaşıyor.

Fakat bazı zamanlar İnstagram hesabım kapatıldı gibi bir durumdan da insanların şikâyet edebildikleri görülüyor. Oldukça tatsız ve olumsuz olan bu durumun neden meydana geldiğini daima bilmek gerekiyor.

Kendisine özel belli başlı bazı kullanım şartları olan bu platformda mutlaka tüm paylaşımlarda kullanıcıların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor. Aksi halde sonuçları pek iyi olmayan bu tür gelişmeler ortaya çıkabiliyor. Genellikle hizmet şartlarına aykırı kural ihlallerinden ötürü hesaplar kapanma noktasına gidiyorlar.


Instagram Hesabım Kapatıldı Form

Kullanılan aktif Instagram hesabının neden kapatıldığına dair insanların bazı şeyleri titizlikle araştırmaları gerekiyor. Çünkü neden ve sonuçlara dair eğer net bilgiler elde edilirse o zaman ilgili süreçte ne yapılacağını bilmek daha kolay oluyor.

Online alanda çeşitli platformlar bünyesinde genellikle Instagram hesaplarının kapatılmasına ilişkin olarak birbirinden farklı bilgiler daima insanlara sunuluyor. Böyle bir durumu yaşamış insanlar diğerlerine, işlerine yarayacak çeşitli bilgileri aktarabiliyorlar. Bundan dolayı bazı güzel paylaşımların yapıldığı forum sayfalarını da daima titizlikle incelemek gerekiyor.

İnstagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim

Instagram hesaplarının hiç beklenmedik bir anda kapatılması, insanların hiç karşılaşmayı istemedikleri bir durum olarak öne çıkıyor. Çoğu insan bu süreçte daima nasıl bir yol izlemesi gerektiğini merak ediyor.

Genel olarak kapatılan hesabın tekrardan açılmasına yönelik işlemler için yine Instagram bünyesinde bazı adımların izlenmesi gerekiyor. Oturumun açıldığı yerde, bilgilerin kullanılamadığını gösteren özel bir bölüm buluyor. Oraya tıklama yapılması ve ardından ise gerekli yönlendirmeleri takip etmek gerekiyor.

Bu işlemle beraber Instagram’daki yetkililerle bir temasın kurulması şansları elde ediliyor. Talebe yönelik bilgi verildikten sonra bir inceleme süreci içerisine giriliyor. Ardından yaklaşık olarak 30 ila 60 gün gibi çeşitli süreler zarfında hesabın açılması işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Instagram Kural İhlali Nasıl Açılır?

Instagram bünyesinde de diğer platformlarda olduğu gibi bazı kurallar vardır. İnsanların her zaman bu kurallara riayet ederek hesaplarını başarılı bir şekilde yönetmeleri gereklidir. Eğer kural ihlaline bağlı olarak bir hesabın kapanması işlemi gerçekleştiyse o zaman en kısa sürelerde yönetici birimlere ulaşılmalıdır.

Kapatılan hesaba giriş yapılmaya çalışıldığına ekrana bir küçük forum gelir. Yapılması gereken o itiraz formuna konuyla ilgili her şeyi yazmak ve ardından karşı taraftan duruma yönelik bir cevap beklemektir. Gerekli incelemelerin yapılmasına binaen genellikle ciddi bir sorun yoksa yardım birimi tarafından kapalı Instagram hesabı tekrardan aktive edilir.

Instagram Hesabım Çalındı ve Kapatıldı Nasıl Geri Alabilirim?

Şansız bir şekilde çalınan ve kapatılan Instagram hesaplarının geri alınması işlemine dair iyi adımlar her zaman atılabiliyor. Eğer hesabın başkasının eline geçtiğinden şüphe ediliyorsa o zaman yardım kısmında bunu işaretlemek gerekiyor.

Daha detaylı bilgiler eklenecekse yine aynı kısımda bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Duruma dair yetkili birimlere bir istek gönderilince genellikle 3 ila 4 günlük süreler zarfından ilgili geri dönüşler alınabiliyor. Böylece eğer ciddi bir sorun varsa o gideriliyor ve tüm kontrollerden sonra hesabın iadesi sağlanıyor.

Instagram İhlal Yiyince Ne Olur?

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Instagram bünyesinde bazı hesaplar birtakım nedenlerden ötürü bazı ihlaller alabiliyorlar.

Instagram’ın etik hizmet kurallarına uyulmaması,

Tehdit ve ırkçı bazı söylemlerde bulunulması,

Çok fazla şekilde hesabın şikâyet alması,

Bu gibi durumlar nezdinde pek çok zaman bazı Instagram hesapları yetkililerce kapatılıyor. O hesabın tekrar açılması için ciddiyet arz eden herhangi bir ihlalin yapılmamış olması gerekiyor. Aksi halde hesabı yeniden aktifleştirmek pek mümkün olmuyor.